• Miłośnicy książek i rowerów!

• "Odjazdowy bibliotekarz" niestety w tym roku nie wyruszy na nasze drogi, jednak   nie siedźcie w domach!  Zapraszam do udziału w zabawie: "Maj z rowerem i książką"!
                                                                                      Oto szczegóły

• Szkolny Konkurs Historyczny

• 3 maja będziemy obchodzić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, czyli Święto Narodowe Trzeciego Maja, zwane również Świętem Konstytucji.
            Z tej okazji zapraszam uczniów klas VI i VII do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o tym wydarzeniu.

regulamin konkursu.docx

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23 kwietnia obchodzimy ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nie możemy tego dnia spotkać się w szkolnej bibliotece, ale możecie pokazać się z książką. W tym roku wystarczy przesłać zdjęcie ze swoją ulubioną lub najnowszą książką/książkami.

Zapraszam Was do stworzenia "Galerii zaczytanych"

Na zdjęcia czekam do poniedziałku 26 kwietnia 2021r. do godziny 10.00 paulina.tepper@wp.pl

• DZIEŃ ZIEMI - 2021

• W tym roku Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". W naszej szkole odbyły się różne działania o tematyce ekologicznej. Młodsi uczniowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym  "Ekoeksperymentarium",  którego celem było przybliżenie działań służących ochronie środowiska w naszych domach. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli chętnie grały w gry edukacyjne, rozwiązywały zagadki i łamigłówki, uczyły się nowych pojęć. Starsi uczniowie na lekcjach wykonywali plakaty ekologiczne, modele instrumentów z materiałów wtórnych, oglądali prezentacje dotyczące sposobów i konieczności ochrony naszej planety.
             Chętni uczniowie podjęli się sprzątania okolic swoich domów.
             Jest to mały krok w kierunku lepszego stanu środowiska przyrodniczego. /Jolanta Buczek/

Link do strony projektu Ekoeksperymentarium - graj i ratuj świat naprawdę!

• Wyróżnienie dla naszej szkoły!

• W lutym wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie "Święty Jan Paweł II - patronem, światłem, drogowskazem", który został zorganizowany przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.  Celem konkursu było podsumowanie działalności dydaktycznej, wychowawczej i artystycznej związanej z Papieżem Polakiem  i zrealizowanej w roku 2020. Do rywalizacji przystąpiły  32 szkoły z województwa wielkopolskiego.
            Niezwykle miło jest nam oznajmić, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie  w kategorii klas I-III.  Zachęcamy do obejrzenia konkursowych prezentacji!
            Prezentacja klas I-III
            Prezentacja klas IV-VIII