• Świetne występy! Trzy złota, dwa srebra!

• 12 marca nasze szkolne zespoły i solistki zaśpiewały na VII Wielkopolskim Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Temat przewodni Konkursu brzmiał: Harcerskiej pieśni przywróćmy blask.
            Przesłuchania konkursowe odbyły  się w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu .
            Wystąpiło około 50 ,,podmiotów wykonawczych’’ (solistek, solistów i zespołów) w czterech kategoriach wiekowych.

Jury złożone z wykładowców Akademii Muzycznej przyznało naszym wykonawcom 3 dyplomy złote i 2 srebrne. Dodatkowo profesor Przemysław Pałka pogratulował przygotowania Super -Ekipy!

więcej o konkursie.docx

• Pomoc dla Ukrainy - dziękujemy!

• Serdecznie dziękujemy za dobre serca oraz szybką i tak liczną odpowiedź na nasz apel!
            Pragniemy poinformować, że wszystkie dary dotarły już na Ukrainę i trafiają do potrzebujących, ale ich trudna sytuacja trwa...Jeśli będzie taka potrzeba, spróbujemy kontynuować tę pomoc. O ewentualnym wznowieniu akcji będziemy informować na bieżąco.

• Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki"!

• 24 lutego 2022 roku (w najbliższy czwartek) w szkole będzie możliwość wsparcia tej inicjatywy i wrzucenia pieniędzy do przygotowanych skarbonek – wolontariusze dotrą do każdej klasy. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na konto fundacji organizującej zbiórkę i przeznaczona m.in. na budowę studni. Można też wysłać E-PĄCZKA poprzez stronę: https://paczek.kapucyni.pl/

Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce...

• Podziękowanie

• Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli sie do akcji charytatywnej wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wzięli udział w KONKURSIE NA KROKI.

• Kochanym Babciom i Dziadkom!

• "Misie" i "Krasnale"  wraz z Paniami zapraszają   na przedstawienie

pt. "Spóźniony prezent dla Babci i Dziadka".

"Niech Wasze święto, kochane Babcie i drodzy Dziadkowie,   trwa cały rok! :)"
            Filmik

• Sukces Oliwii

• Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na wielu polach. Niedawno, uczennica klasy 5, Oliwia zdobyła niebieski pas w karate.
            Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Wywiadówka

• Zebranie z Rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze nauki odbędzie się 4 lutego (piątek) 2022r. w szkole.
            Dla Rodziców uczniów klas I-III o godzinie 17.00, a dla Rodziców uczniów klas IV-VIII o godz. 18.00.

• "Zimowe Poezjobranie"

• W grudniu Nikola B. oraz Natalia F. z klasy  V wzięły udział w XIII edycji konkursu recytatorskiego "Zimowe Poezjobranie",  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 25 w Poznaniu,  pod patronatem  Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Rady Osiedla Wilda oraz Związku Literatów Polskich. W tym roku uczniowie recytowali wiersze Lecha Konopińskiego.

Z uwagi na trwającą pandemię konkurs miał formę zdalną.  Natalia i Nikola otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz książki z autografem autora. Serdecznie gratulujemy!  /Weronika Krupa/

• Konkurs plastyczny "POMOCNA DŁOŃ"

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym, organizowanym w ramach realizacji zadań mających na celu uzyskanie certyfikatu „Szkolny klub wolontariatu”.
            Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy  pt. POMOCNA DŁOŃ, odnoszącej się do bezinteresownej pomocy innym. Inspiracją mogą być akcje organizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu lub inne działania, które podejmujecie, aby nieść innym pomoc.

Prace proszę dostarczyć do szkoły (do sekretariatu lub bezpośrednio do mnie) w nieprzekraczalnym terminie do 8 lutego 2022 r. Najciekawsze prace zostaną oczywiście nagrodzone.

Forma oraz technika pracy są dowolne (rysunek, plakat, komiks, kolaż, ilustracja; farby, kredki, pastele, wycinanki, techniki mieszane, itp.).Format pracy: kartka A4 lub A3.Szczegółowe informacje dostępne w regulaminie.Życzymy wspaniałych pomysłów!
              Regulamin_konkursu_plastycznego.

Zgoda na wykorzystanie wizerunku_publikacje_pracy.

• Zajęcia feryjne

• Zachęcamy do udziału w zajęciach feryjnych. Oto harmonogram.

• Poniedziałek, 17.01.22-wyjazd na lodowisko Misiałek w Tarnowie Podgórnym  /uczniowie klas 4-8/
            • Wtorek, 18.01.22- Dzień sportu /uczniowie klas 4-8/
            • Środa, 19.01.22- Balik karnawałowy /uczniowie klas 1-3/
            • Czwartek,  20.01.22- wyjazd do kina w Buku na film „Świąteczna wyprawa pana Patyka” /uczniowie klas 1-4 i inni chętni/
            • Piątek, 21.01.22- wyjazd do Jump Areny w Poznaniu na ul. Bolesława Krzywoustego /uczniowie klas 1-8/

Godziny zajęć, kursy autobusu i inne szczególowe informacje znajdują się w wiadomościach na Librusie.

• 30. finał WOŚP

• W 2022 roku ORKIESTRA zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.
            Niestety nasi wolontariusze nie będą kwestować w terenie :-(
            Każdy, kto chce wspomóc akcję, może złożyć pieniądze do puszki stacjonarnej w bibliotece szkolnej.  Czekam na Was!  /PT/

• "Szpikowa paczka" - podziękowanie!

• Bardzo z całego serduszka dziękujemy - Państwu, szkole i wszystkim, którzy przyczynili się w organizacji paczek oraz darczyńcom...Jesteśmy bardzo wdzięczni!
            Kilka sztuk prezentów wyląduje też pod choinką w wigilię, bo jest tego naprawdę sporo😍
            Bardzo, jeszcze raz dziękujemy! Rodzice Wiktorii i Szymona