• "Bohaterowie Niezłomni 2021"

• Zachęcam wszystkich uczniów klas VII i VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie “Bohaterowie Niezłomni 2021”, przybliżający postacie bohaterskich żołnierzy polskich walczących w powstaniu antykomunistycznym po II wojnie światowej. Konkurs polega na rozwiązaniu 6 zagadek historycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej. Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 4 października 2021 r. o godz. 20.00., ostatni 9 października 2021 r. o godz. 20.00.
            Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
            Na stronie
            www.konkurs-historyczny.akademiamlodziezowa.pl można dokonać zgłoszenia do konkursu. Szczegółowy regulamin umieszczony jest na stronie internetowej naszej szkoły oraz w gablocie historycznej w budynku gimnazjum.

Serdeczne zapraszam do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.   Alicja Stachowiak

Regulamin_konkursu_Bohaterowie_Niezlomni_2021.pdf

• Możesz pomóc!

• Po raz kolejny chcemy wspomóc Fundację Redemptoris Missio, której celem jest niesienie pomocy humanitarnej i wsparcie misjonarzy pracujących w Afryce! Tym razem podejmujemy potrójną misję, włączając się w akcje: „Opatrunek na ratunek”, „Podaj mydło” oraz „Kup pan szczotkę”.

szczegóły akcji

• "Myślę, więc nie śmiecę"

• Myślę, więc nie śmiecę - to hasło 28. Akcji Sprzątania Świata , która odbędzie się w dniach 17-19 września 2021. Zachęcamy wszystkich do pozbierania śmieci w swojej najbliższej okolicy. W szkole rozpoczynamy od poniedziałku codzienne dyżury sprzątające i mamy wielką nadzieję, że nie będzie czego sprzątać! Pamiętajcie o segregacji śmieci - na boisku i na korytarzach są odpowiednie kosze! Powodzenia!