• Trudny  początek i … dwa wyróżnienia  na 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2024
          • Trudny początek i … dwa wyróżnienia na 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2024

• Już po raz 15. uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w przeglądzie w Śremie.
            Pomimo kłopotów (choroby i inne przyczyny ,,zdziesiątkowały’’ zespół) dziewczyny się zmobilizowały i wspaniale wykonały swoje utwory. Wyśpiewały dwa wyróżnienia!
            Pierwsze zdobyła Patrycja Wojciechowska z klasy 2a, śpiewając piosenkę ,,Drzewo’’, drugie wyróżnienie wywalczył zespół w (bardzo okrojonym) składzie - Monika Flaum (studentka, absolwentka naszej szkoły), Maria Krukowska z klasy 6a i Emilia Bukhreeva z klasy 6b. Jury wraz z publicznością usłyszało utwór ,,Szewczyk’’.
            Nad przygotowaniami czuwała Beata Wszoła.
            Wszystkim gratulujemy!

• Zebranie z Rodzicami

• Zebranie z Rodzicami uczniów klas V-VIII odbędzie się 21.05.2024 o godz. 17.30 w szkole.

Zebranie z Rodzicami uczniów klas I - IV odbędzie się 21.05.2024 o godz. 18.00 w szkole.

• Kolejne sukcesy recytatorskie!

• 10 maja 2024 r.  dziewięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym  Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury  w Dusznikach. Byli to:  Alicja, Pola i Michał z kl. IV, Laura, Aleksandra B. i Marcelina z kl. VA, Dorota z kl. VI A oraz Emilia i Julia z kl. VI B. Tematem tegorocznej edycji była  interpretacja hasła 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka – miejsce na czasie”. Wszyscy nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali, recytując wiersze o książkach, poezji, bibliotece  i Andersenie. Pękamy z dumy, że wśród 6 nagrodzonych osób znalazły się aż 4 nasze uczennice!  Laura Baran oraz Pola Wawrzyniak otrzymały wyróżnienia, III miejsce zajęła Emilia Bukhreeva, a II – Marcelina Szofer.  Uczniów do występu przygotowała  p. Weronika Krupa.  Gratulujemy!

• Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i duży sukces Emilii!

• W kwietniu  Lena Janeda, Aleksandra Wawrzyniak z kl. VA, Emilia Bukhreeva z kl. VI B oraz Natalia Frąckowiak z kl. VII nagrały recytacje wierszy  na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Twórczość Czesława Miłosza”. Konkurs ten odbył się w ramach XX Święta Teatru na Prowincji orgaznizowanego przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową w Nowym Folwarku pod honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji   i Nauki oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Decyzją organizatorów wszystkie nasze uczennice zakwalifikowały się do kolejnego etapu i 9 maja wzięły udział w finale, w którym świetnie się zaprezentowały! Tego dnia profesjonalne jury wysłuchało i oceniło ok. 40 recytacji w dwóch grupach wiekowych.  Niezwykle miło jest nam oznajmić, że Emilia otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „Wiara” w kategorii: kl. IV – VI!  Jest to ogromy sukces, gdyż Emilka uczy się języka polskiego niespełna 2 lata.  😊  Udział w konkursie i przeprowadzonych podczas niego warsztatach recytatorskich był wspaniałym doświadczeniem dla całej naszej reprezentacji i na pewno zaprocentuje w przyszłości.  Dziewczyny do występu przygotowała p. Weronika Krupa. Serdeczne gratulacje!