• Podsumowanie akcji „Góra grosza”

• W tegorocznej akcji „Góra grosza” (XXIV edycja) uzbieraliśmy w naszej szkole 51,5 kg groszaków, co dało wspaniałą kwotę: 1170,55 zł!
            Najwięcej groszaków uzbierała przedszkolna grupa Pszczółek (12,3 kg! o wartości 157,36 zł), a największą kwotę osiągnęła zbiórka kl. 5a (8 kg o wartości 197,02 zł). Zgodnie z obietnicą, najbardziej skuteczni „zbieracze” otrzymają słodkie niespodzianki. :o)
            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, wspierającą dzieci, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.( Jolanta Marchewka – opiekun SKW, Mikołaj Małolepszy – koordynator akcji)

• Bajka cygańska

• W lutym i marcu Marcelina G. z kl. II A, Marcel i Mariya z kl. IIB,  Laura, Lena, Ola W., Liwia, Marcelina i Natalia z kl. VA, Wiktor z kl. VB, Emilia z kl. VIB oraz Natalia z klasy VII nagrali recytacje wierszy na VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bajka cygańska". Trzymamy kciuki! W oczekiwaniu na werdykt zachęcamy do obejrzenia, jak się zaprezentowali.

Link do filmiku "Bajka cygańska"

• Konkurs ortograficzny

• W  pierwszym półroczu chętni uczniowie z klas: IV, V i VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny".  Byli to: Kacper G., Kacper N. i Tobiasz z kl. IV,  Laura, Aleksandra W., Marcelina,     Aleksandra B., Lena i Liwia z kl. VA, Magda,  Zuzia P. i Hania  z kl. VB oraz Emilia i Borys z kl. VIB.   Zadaniem konkursowym było napisanie ortograficznego  testu składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru.
            Miło nam oznajmić, że wszyscy nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki, a  Kacper G., Tobiasz, Aleksandra W. oraz Borys  otrzymali zaszczytne tytuły laureata.

Tobiasz  zajął 8. miejsce w kraju, Kacper - 10.,  Borys - 11., a Ola - 12.

Serdecznie gratulujemy!

Warto dodać, że nasza szkoła otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty m. in. za wspieranie i rozwój talentów oraz  tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania.

• BARDZO UDANE WYSTĘPY! KONKURS W CZAPURACH!

•  7.03. 2024 ,,muzyczna reprezentacja’’ naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Wokalnym ,,Podróże z piosenką’’, który odbył się w Czapurach. W rywalizacji wzięło udział 8 szkół z okolic Poznania.

Dziewczyny wypadły świetnie i zdobyły trzy pierwsze i jedno trzecie miejsce na 5 kategorii.

W Czapurach zaśpiewały:

Patrycja Wojciechowska  kl. IIa- I miejsce solo

Natalia Frąckowiak kl. VII - I miejsce solo

Urszula Smereczańska i Alicja Walkowska kl. IV w duecie –III miejsce

Zespół Od.Nowa w składzie Emilia Bukhreeva, Natasza Jędrzejczak kl. VIb, Maria Krukowska kl. VIa, Natalia Frąckowiak kl. VII – I miejsce

Dziewczyny przygotowała Beata Wszoła. Gratulujemy!! :)

Link do konkursu (poniżej podano czas występu naszych uczennic)

Patrycja 6:34 wręczanie nagród 1:17,58

Emila 15:35