• "W żółtych płomieniach liści"

• Pierwszego października absolwenci i uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzebienisku  zaprosili mieszkańców gminy(i okolic) na nastrojowy koncert przy herbacie (lub kawie) i cieście przygotowanym przez debiutujące Koło Gospodyń Wiejskich.

Publiczność  wysłuchała wielu  melancholijnych i ... całkiem żywych piosenek łączących się z jesienią i uczuciami, które budzi... Pojawiły się utwory z tekstami Szymborskiej, Poświatowskiej, Kaczmarskiego, Osieckiej, Kryla w oryginalnych aranżacjach.

Można było także pogłębić swoją wiedzę z historii, oglądając program  poświęcony bohaterom roku 2023, przygotowany  przez panią Alicję Stachowiak i kółko historyczne.

Część wokalną przygotowała pani Beata Wszoła wraz z zespołami- Cynamon, Od. Nowa  i  Nutki. Zgromadzeni widzowie brawami docenili kunszt młodych artystów. Nad cudowną scenografią pieczę trzymała pani Paulina Tepper, obsługę gości powierzono członkom koła wolontariatu-uczniowie klasy siódmej,   a nagłośnieniem zajmował się pan Krzysztof Siemieniak, wykorzystując sprzęt zakupiony dzięki środkom z funduszu ,,Laboratoria wyobraźni''.

To nie był pierwszy koncert w Grzebienisku. Takie występy  pomyślane zostały, aby zaprezentować szerszej publiczności to, czym zajmuje się szkoła nie tylko na lekcjach, zintegrować lokalną społeczność i miło spędzić czas!   /Beata Wszoła/

W koncercie udział wzięli:

Cynamon ( absolwentki): Monika Flaum, Jagoda Jankowiak, Zuzanna Stachowiak, Wiktoria Szymańska

Od.Nowa (uczennice klas 6a, 6b,7) Emilia Bukhreeva, Natalia Frąckowiak, Natasza Jędrzejczak, Maria Krukowska;

Nutki  (uczennice klas: 2a, 4): Iga Błaszczyk, Zuza Smereczańska, Ula Smereczańska, Ala Walkowiak

Kółko historyczne: Dorota Garbacz, Marcjanna Kaczmarek, Dominik Gościniak, Ola Czajka, Maria Krukowska, Zosia Grocholewska, Emilia Bukhreeva, Julia Kurczewska;

• Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki

• Dnia 28 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Duszniki. W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły reprezentację szkoły. Każdy uczeń z klas od 6-8 oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z 8 kandydatów.
            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza w składzie: Wojciech K., Marcel K., Antoni P., Bartosz S. oraz Szymon W. Po głosowaniu nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskali:

1. Nadia S.       KL. VI A
            2. Jan P.            KL. VII A
            3. Natalia F.      KL. VII A
            4. Maria K.        KL. VI A
            5. Mateusz W.  KL. VII A

NOWYM RADNYM VII KADENCJI SERDECZNIE GRATULUJEMY!

• POMAGAMY GAI

• Kiermasz prac uczniów przed zebraniem z Rodzicami i wyrobów cukierniczych zorganizowany przez pięciolatków i sześciolatków oraz nauczycieli pozwolił zgromadzić ogromną kwotę, bo aż 4474 zł.
            Pieniądze zostały przekazane w 4 transzach na konto Gai przez Fundację siepomaga.pl.

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak wielkie serce, zaangażowanie i hojność!

• Cyfrowa Wielkopolsk@ 2020

• Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego: „Cyfrowa Wielkopolsk@ 2020”. Główne założenia tego projektu są następujące: doskonalenie zawodowe nauczycieli, zajęcia dla uczniów, wyposażenie szkół w laptopy w ilości 15 sztuk. Laptopy zostały rozdzielone do sal lekcyjnych. W ramach projektu otrzymaliśmy też dwa rodzaje pakietów edukacyjnych, które dotyczą edukacji finansowej „ABC Ekonomii” oraz edukacji włączającej „ABC Empatii”.

• ZAJĘCIA HATHA YOGA

• Dnia 5 września o godz. 18.00  w sali gimnastycznej ruszają zajęcia z jogi prowadzone przez nauczyciela z wieloletnim doświadczeniem. Pierwsze zajęcia i następne 7 września o godz. 18.00 są bezpłatne.
            Zapraszamy wszystkie chętne osoby dorosłe, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy aktywność ruchową.