• O higienę trzeba dbać!

• Z okazji Światowego Dnia Zdrowia dzieci sześcioletnie pod kierunkiem p. Danuty Wyrzykowskiej przygotowały przedstawienie pt. "O higienę trzeba dbać!" Zaprosiły na  nie Panią Dyrektor oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup. Zachęcamy do obejrzenia!
            Filmik

• Kolejne sukcesy recytatorskie!

• 17 marca Marcelina z kl. IA, Laura z kl. IVA, Dorota i Zosia z kl. VA,  Julia z kl. VB oraz Mateusz z kl. VI wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Cztery pory roku", który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bytyniu.  Wszyscy zaprezentowali się bardzo ładnie, recytując wiersze Doroty Gellner, Bożeny Głodkowskiej, Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz Stanisława Pagaczewskiego.

Miło nam oznajmić, że w kategorii klas: V - VIII  III miejsce zajęła Dorota Garbacz, a wyróżnienie otrzymała Julia Kurczewska.  Serdecznie gratulujemy!

•  V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bajka cygańska"
          • V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bajka cygańska"

• W lutym dziewięcioro uczniów z naszej szkoły nagrało recytacje wierszy na V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Bajka cygańska". Byli to:  Lena, Laura, Marcelina, Ola W., Natalia oraz Blanka z kl. IV A, Wiktor, z kl. IVB, Natalia z kl. VI oraz Wiktoria Sz. z kl. VIII B.  Miło jest mi oznajmić, że decyzją Organizatorów wszyscy zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Mocno trzymamy kciuki! Wyniki już wkrótce, a w oczekiwaniu na werdykt zachęcamy do obejrzenia, jak się zaprezentowali.;)
            Recytacje

• Nagrody dla Weroniki Sobańskiej i Wiktorii Szymańskiej!

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 8. Edycji Wojewódzkiego Konkursu ,,W HOŁDZIE OBROŃCOM OJCZYZNY’’, edycja pod hasłem: ,,Ludzie tworzą historię. Wybitni Polacy znani i nieznani’’.
            Do konkursu literackiego zgłoszono 28  prac. Miło nam zawiadomić, że III miejsce ex aequo zdobyły Weronika Sobańska i Wiktoria Szymańska z klasy 8b. Gratulujemy!

• NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI!

• Pierwszego marca uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystąpili w koncercie pod tytułem ,,Zachowali się jak trzeba’’. To święto poświęcone tym, którzy oddali życie w imię wierności i wartości najwyższych .
            Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem, uświetnione zostały niezwykłą oprawą -podczas hymnu odpalono race i świece dymne.
            Na scenie pojawili się:
            Cynamon- Monika Flaum, Jagoda Jankowiak, Urszula Niklas, Zuzanna Stachowiak, Gabriela Szczechowiak
            ,,Piątki’’- Natalia Frąckowiak, Maria Krukowska, Oliwia Napierała, Agata Pijanowska, Nadia Spyrka, Wiktoria Szymańska, Martyna Wilińska;
            Prowadzenie-Jakub Joachimiak, Hubert Wojciechowski;
            Piecza nad całością- Beata Wszoła