Ruszyła trzecia edycja akcji LIDL- "SZKOŁY pełne TALENTÓW". Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i skanowania talenciaków na rzecz naszej szkoły lub przekazywania kuponów talenciaków. Pudełka będą umieszczone w pokojach nauczycielskich.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły!
Szkoły pełne Talentów - kolejna akcja
Narodowe czytanie - zapraszamy
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego - 2.09.2024
- 8.15 - msza św. na terenie szkoły. Chętnych pierwszoklasistów zapraszamy z plecakami na wyświęcenie.
- około 9.00 - inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025
Odwozy uczniów rozpoczną się ok. 10.15 zgodnie z rozkładem jazdy od kierunku Sarbia.
Dziękuję ...
Każdy początek ma swój koniec…
Dnia 28 sierpnia 2024 roku kończę pracę na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Grzebienisku. Był to czas bogaty w wydarzenia, czas sukcesów i porażek. Wszystkie moje umiejętności zarządzania szkołą starałam się wykorzystać w 100 procentach. Przez 25 lat mojego dyrektorowania działo się wiele w placówce – najpierw tylko w szkole, potem jeszcze w przedszkolu, a następnie w gimnazjum. Szkoła poddawana była reformom, zmianom kadrowym, lokalowym, niekończącym się remontom, budowie sali gimnastycznej czy boiska wielofunkcyjnego. Zawsze mówiłam z dumą „moja szkoła” czyli Wy wszyscy: dzieci przedszkolne, uczniowie, Rodzice i Pracownicy.
Dziękuję za wiele wspólnych lat – wszystko robiłam z Wami i dla Was.
Całej społeczności szkolnej życzę dobrego nowego roku szkolnego. Smakujcie życia, by niczego nie stracić.
Do zobaczenia gdzieś, kiedyś…
Wyprawka szkolna i zestaw podręczników do samodzielnego zakupienia
Poniżej znajdują się wyprawki dla klas 1-3 oraz wykaz podręczników do samodzielnego zakupienia na rok szkolny 2024/2025:
wyprawka dla klas pierwszych: Wyprawka_dla_klasy_pierwszej.pdf
wyprawka dla klasy drugiej: wyprawka_dla_klasy_drugiej.pdf
wprawka dla klas trzecich: wyprawka_trzecioklasisty.pdf
zestaw podręczników do zakupienia: zestaw.pdf Uwaga 1.08.2024 zostały dopisane ćwiczenia w kl.6 do j.niemieckiego!
Podziękowanie dla Pani Dyrektor
Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?21 czerwca przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień szczególny i wzruszający, dzień pożegnania odchodzącej na zasłużoną emeryturę naszej Pani Dyrektor Lucyny Krajewskiej.
Po uroczystym „Sto lat” odśpiewanym przez społeczność szkolną i zaproszonych gości do Pani Dyrektor, w prostych słowach, zwróciły się dzieci:
(…) z Panią w naszej szkole było bardzo fajnie.
I w deszczu, i w słońcu, w smutku, i w radości
wspierała nas Pani i nauczyła wielu wartości.
Dziś moc podziękowań najszczerszych
przynosimy zamiast gwiazd
i skromny kwiatek, i krótki wierszyk,
i serc tyle, ile tutaj nas.
Następnie uczniowie klasy drugiej zaprowadzili Panią Dyrektor na honorowe miejsce i podarowali jej wielkie serce z imionami wszystkich uczniów i przedszkolaków. Starsi uczniowie w krótkich dialogach przypomnieli zasługi Pani Dyrektor i podziękowali za wszystko, co dla nich zrobiła.
- (…) Czy Ty wiesz, że Pani Dyrektor jest na stanowisku 300 miesięcy, co daje nam… 9 tys. 125 dni?!
- Wow! A policz, ile w tym czasie odbyło się wszystkim imprez szkolnych!
- To jest nie do policzenia!
Pani Dyrektor Lucyna Krajewska pełni funkcję dyrektora naszej szkoły od 25 lat. Sala gimnastyczna, boisko sportowe, festyny rodzinne, nocowania, pierwsze komputery z dostępem do Internetu wiele lat temu oraz najnowocześniejsze monitory interaktywne dzisiaj to tylko niektórej z Jej zasług.
Jak powiedział święty Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Przywołujemy te słowa nieprzypadkowo, gdyż są one namiastką podziękowań dla naszej Pani Dyrektor, która stała się WIELKA przez ogrom pracy, jaką włożyła w wieloletnie kształtowanie naszej szkoły (…) – mówiły uczennice klasy szóstej i życzyły: byśmy my, Pani uczniowie, stali się godni Pani – choć w połowie.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Duszniki Pan Radosław Łanoszka:
(…)Opanowanie, cierpliwość, dyplomacja, rozwaga oraz mądrość życiowa to cechy, które potrafiła Pani umiejętnie łączyć przez te wszystkie lata na stanowisku dyrektora. Swoją rzetelną i oddaną pracą wpisała się Pani na stałe w karty historii szkoły i Gminy Duszniki.
Podziękowania i życzenia Pani Dyrektor złożyła także Kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego Pani Kamila Szwedek.
Podczas uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli rodziców uczniów i przedszkolaków, którzy podziękowali Pani Dyrektor Lucynie Krajewskiej za wieloletnią, oddaną pracę na rzecz dobra ich dzieci.
Jako ostatnia, w imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników, przemówienie wygłosiła wicedyrektor Pani Agnieszka Garbacz:
Jesteśmy wdzięczni za wszystkie lata naszej wspólnej, owocnej pracy, ,,za wiedzę i życzliwość, za o potędze sny”. Dziękujemy za dany nam czas, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia, zdrowia i pogody ducha, podejmowania kolejnych wyzwań oraz czasu na rozwijanie zainteresowań i pasji. Jednocześnie proszę pamiętać, że zawsze czekamy na Pani wizyty w szkole - mamy nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych chwil przed nami.
Tuż po tym wystąpieniu, specjalnie dla Pani Dyrektor, zaśpiewały uczennice z kółka wokalnego.
Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Lucyna Krajewska. W swoim przemówieniu podkreśliła, że praca to jej pasja i podziękowała za wszystkie miłe słowa i całą uroczystość.
Pani Dyrektor, to my z całego serca DZIĘKUJEMY za wszystko!
Nagrody i wyróżnienia
20 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród, dyplomów i medali za przeróżne osiągnięcia. Co jak co, ale uczniów to my mamy utalentowanych! :)
Szkolny Konkurs Ortograficzny
W ciągu całego roku szkolnego chętni uczniowie z kl. IV i V uczęszczali na kółko ortograficzne „Z ortografią na Ty”. W czasie zajęć łącząc zabawę z nauką, utrwalali zasady poprawnej pisowni i systematycznie pisali kolejne etapy Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”.
Przedstawiamy jego wyniki:
I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” – Laura B.
II miejsce – Lena J.
III miejsce – Aleksandra W.
IV miejsce – Aleksandra B.
V miejsce – Marcelina Sz.
Oprócz tego sześcioro uczniów odebrało dyplom za systematyczne zgłębianie tajników poprawnej pisowni i udział w konkursie. Byli to: Hanna W., Julia P., Liwia B., Faustyna Sz., Blanka P. oraz Jakub P.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników oraz wytrwałości i systematyczności! /Weronika Krupa/
12. Szkolny Festiwal Piosenki
We wtorek 18.06. odbył się 12. Szkolny Festiwal Piosenki. W tym roku usłyszeliśmy 23 wykonania różnych utworów, powtórzyła się tylko jedna piosenka. Najliczniej reprezentowana była najmłodsza kategoria, obejmująca uczniów z klas od pierwszej do trzeciej!
Jury (w składzie panie - Alina Hanyż, Beata Wszoła, absolwentki – Monika Flaum, Jagoda Jankowiak oraz przedstawiciel uczniów - Marcel Kowalski) miało trudny orzech do zgryzienia!
Wskazówka na przyszły rok - warto popracować nad wyrazem artystycznym - spójnym wyglądem, strojem na występ, ruchem scenicznym, interpretacją…
Wyniki festiwalu.docx
Festyn Rodzinny
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
Brązowa Wrona ponownie w rękach Marceliny!
W maju Marcelina Szofer z kl. VA wzięła udział w XXI Konkursie Literackim o Złotą Wronę organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wronki oraz Wroniecki Ośrodek Kultury. W tym roku zadaniem konkursowym było napisanie pracy pisemnej na temat „Jaki już jest i będzie w przyszłości wpływ sztucznej inteligencji na świat?”.
Niezwykle miło nam oznajmić, że Marcelina powtórzyła ubiegłoroczny sukces, zdobywając III miejsce i tym samym kolejną Brązową Wronę za opowiadanie pt. „Nieoczekiwane spotkanie”. 7 czerwca Marcelina wzięła udział w Gali Finałowej, podczas której przeczytała fragment swojej pracy napisanej pod kierunkiem p. Weroniki Krupy.
Serdecznie gratulujemy!
SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
W roku dwudziestolecia polskiego członkostwa w Unii Europejskiej, 29 maja 2024 r., odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Wzięło w nim udział 12 uczniów, z klas IV - VIII. Wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością historii i instytucji unijnych.
Z przyjemnością informuję, iż w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zwyciężyli:
I MIEJSCE - MARIA K. Z KLASY 6A
II MIEJSCE - JULIA K. Z KLASY 6B
III MIEJSCE - ALEKSANDRA Ł. Z KLASY 5B
Laureatom serdecznie gratuluję, zaś wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w czwartek, 20 czerwca 2024 r.
Organizator: Alicja Stachowiak
XII SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI
ZAPRASZAMY NA XII SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI
Kiedy? We wtorek 18 czerwcaGdzie ? W naszej szkole!
Kto? Solistki, soliści, duety, zespoły
Jak? Z podziałem na kategorie :
Klasy I- III
Klasy IV-V
Klasy VI-VIII
- Zapisy u wychowawców klas lub Beaty Wszoły do 16.06.2024r.
- Karty uczestnictwa w pokojach nauczycielskich
- WAŻNE! właściwy dobór piosenki, odpowiedni do wieku i możliwości!
- JURY OCENI:
- DOBÓR UTWORU, OPANOWANIE TEKSTU
- PREZENTACJĘ
- MUZYKALNOŚĆ, CZYSTOŚĆ WYKONANIA
- OGÓLNY WYRAZ ARTYSTYCZNY
- Warsztaty przed festiwalem sala 103:
1). 13.06 w godzinach 11.00-13.30
2). 14.06. w godzinach 12.50-15.00
Projekt Akademia Przedszkolaka
Trudny początek i … dwa wyróżnienia na 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2024
Już po raz 15. uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w przeglądzie w Śremie.
Pomimo kłopotów (choroby i inne przyczyny ,,zdziesiątkowały’’ zespół) dziewczyny się zmobilizowały i wspaniale wykonały swoje utwory. Wyśpiewały dwa wyróżnienia!
Pierwsze zdobyła Patrycja Wojciechowska z klasy 2a, śpiewając piosenkę ,,Drzewo’’, drugie wyróżnienie wywalczył zespół w (bardzo okrojonym) składzie - Monika Flaum (studentka, absolwentka naszej szkoły), Maria Krukowska z klasy 6a i Emilia Bukhreeva z klasy 6b. Jury wraz z publicznością usłyszało utwór ,,Szewczyk’’.
Nad przygotowaniami czuwała Beata Wszoła.
Wszystkim gratulujemy!
Kolejne sukcesy recytatorskie!
10 maja 2024 r. dziewięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach. Byli to: Alicja, Pola i Michał z kl. IV, Laura, Aleksandra B. i Marcelina z kl. VA, Dorota z kl. VI A oraz Emilia i Julia z kl. VI B. Tematem tegorocznej edycji była interpretacja hasła 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – „Biblioteka – miejsce na czasie”. Wszyscy nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali, recytując wiersze o książkach, poezji, bibliotece i Andersenie. Pękamy z dumy, że wśród 6 nagrodzonych osób znalazły się aż 4 nasze uczennice! Laura Baran oraz Pola Wawrzyniak otrzymały wyróżnienia, III miejsce zajęła Emilia Bukhreeva, a II – Marcelina Szofer. Uczniów do występu przygotowała p. Weronika Krupa. Gratulujemy!
English Camp
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie