•  Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny
          • Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

• W  pierwszym półroczu chętni uczniowie z klas IV i VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny".  Byli to: Laura, Lena, Ola W., Natalia i Faustyna z kl. IV A,  Lilianna, Hania i Zuzia K. z kl. IV B oraz Nikola i Mateusz z kl. VI.  Zadaniem konkursowym było napisanie ortograficznego  testu składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Miło nam oznajmić, że wszyscy nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki, a Lena i Ola W.  otrzymały zaszczytne tytuły laureata.  Lena zajęła 9. miejsce w kraju, a Ola - 15.
            Serdecznie gratulujemy!
            Warto dodać, że nasza szkoła otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty m. in. za wspieranie i rozwój talentów oraz  tworzenie filarów innowacyjnych technik nauczania. /Weronika Krupa/

• Zebranie z Rodzicami

• Zebranie z Rodzicami uczniów klas I-VIII podsumowujące I półrocze odbędzie się 25.01.2023 (środa) o godzinie 17.30 w szkole.

• Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

• Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”.
            Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych ze zwróceniem uwagi na odpady elektryczne i elektroniczne.

Zadania konkursowe wykonywane są w zespołach (co najmniej dwuosobowych), każdy zespół wykonuje dwa zadania.

1)    Ekozespoły przygotowują i wykonują w skali 1:1 maskotkę/makietę/przebranie edukacyjne  wybranego urządzenia na prąd lub baterie ze wskazaniem co nadaje się do recyklingu oraz filmik do mediów społecznościowych nie dłuższy niż 120 sek. wyjaśniający, jakie informacje o recyklingu zostały umieszczone: przedstawione lub ukryte w wykonanej makiecie.
            2)    Ekozespoły wspólnie rysują lub malują postać bohatera selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w akcji, jaką chcieliby widzieć umieszczoną na pojemnikach do selektywnej zbiórki w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym lub brązowym oraz wykonują projekt gry planszowej z jego udziałem. Bohaterów może być kilku. Koncepcja gry planszowej powinna uwzględnić udział tych postaci. Postacie mogą odnosić się do grup surowcowych w odpadach komunalnych: papier, szkło, plastik, metal, bio lub konkretnych przedmiotów lub opakowań odpadowych.

Zgłoszenia zespołów dokonujemy do 11.01.2023, do p. Katarzyny Rakowskiej lub p. Jolanty Buczek

Regulamin konkursu i inne informacje dostępne są na stronie www.chlorofil.com.pl