• „Lektury dobrze znam, więc egzamin świetnie zdam”

• W maju, tuż przed egzaminem ósmoklasisty, uczniowie klas ósmych wzięli udział  w  Szkolnym  Konkursie „Lektury dobrze znam, więc egzamin  świetnie zdam”.  Pierwszy etap na lekcji j. polskiego pisali wszyscy uczniowie. Można było w nim zdobyć  53 punkty. Uczniowie, którzy w swoich klasach wykazali się najlepszą znajomością lektur, mogli przystąpić do kolejnego etapu....
            Więcej o konkursie.docx

• Sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Marii Konopnickiej

•

11 maja 2022 r. aż dwanaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji Marii Konopnickiej zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach.  Tegoroczne zmagania recytatorskie zostały poświęcone literackiej patronce roku – Marii Konopnickiej. Bardzo miło jest nam oznajmić, iż osiągnęliśmy liczne sukcesy.
            W kategorii klas: IV – VI Natalia F.  zajęła I miejsce, a Mateusz W. otrzymał wyróżnienie.  Oboje z klasy  V.
            Natomiast w kategorii kl. VII – VIII Zuzanna W. z kl. VIIIA zajęła I miejsce,  Lena M. z kl. VIII B – II miejsce, a Kuba P. z kl. VIII C otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy! /Weronika Krupa/

• Wyróżnienia w Konkursie Recytatorskim

• Niedawno pisaliśmy o tym, że aż ośmioro uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu IV Konkursu Recytatorskiego „Bajka cygańska” pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wojewody Wielkopolskiego.Teraz niezwykle miło jest nam oznajmić, że Natalia z klasy V oraz Wiktoria Sz. z kl. VII B otrzymały wyróżnienia w swoich grupach wiekowych.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! /Weronika Krupa/

Recytacja Natalii      Recytacja Wiktorii

• Konkurs Matematyczny "Puchacz Piotr"

• 5  kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnpolskim Konkursie Matematycznym "Puchacz Piotr". Miło mi poinformować, że Alicja W. z klasy II oraz Wiktor R. z klasy IIIb przeszli do drugiego etapu tego konkursu, który odbędzie się 10 maja w Poznaniu. Gratulacje!!! (M.Grądalska)